aktualności klasztorów Zwola wróć

Boże Narodzenie 2018


Listopad 24, 2018

ŻYCZENIA

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Karmelu w Zwoli!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wraz z Maryją Dziewicą oczekujemy na wypełnienie się wielkiej obietnicy Boga i uczymy się od Niej, jak z radością przyjąć do swego serca Odwieczne Słowo, które stało się Ciałem.

Łącząc się z Wami w Bożonarodzeniowej radości, szczególnie podczas Mszy Świętej Pasterskiej, sprawowanej  w intencji wszystkich Przyjaciół i Dobroczyńców Klasztoru,  pragniemy życzyć, aby nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego były dla Was i Waszych Najbliższych pełne radości,  pokoju oraz Bożego błogosławieństwa!

Niech Maryja, nasza Matka i Królowa Karmelu wyprasza Wam i Waszym Rodzinom wszelkie potrzebne łaski oraz otacza swoją macierzyńską miłością w nadchodzącym Nowym Roku!

Piszemy do Was po dłuższej przerwie. W tym czasie dużo się wydarzyło w naszej Wspólnocie. Oprócz wielu posług duszpasterskich, które podjęliśmy, kontynuujemy budowę Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego. Dzięki Bożej Opatrzności i Waszej pomocy posunęła się ona znacznie do przodu. Po Świętach Zmartwychwstania rozpoczęliśmy prace wykończeniowe we wschodnim skrzydle budynku, które chcemy w pierwszym etapie oddać do użytku osób przybywających na rekolekcje. Dotychczas udało nam się wykonać wewnętrzne ścianki działowe, ocieplenie ścian zewnętrznych, położyć instalację elektryczną i tynki na ścianach wewnątrz budynku, wstawić okna, zabezpieczyć przeciw pożarowo konstrukcję stalową i drewnianą dachu oraz pokryć go częściowo dachówką. Obecnie kładzione są instalacje wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna i ogrzewania podłogowego oraz montowana kotłownia gazowa. To wszystko jest niezwykle kosztowne i pracochłonne. Dlatego powierzamy budowę tego dzieła Waszej modlitwie i ofiarności.

Z naszej strony zapewniamy o głębokiej wdzięczności i nieustannej modlitwie w intencji Wszystkich, którzy przyczyniają się do powstania tego Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego pod wezwaniem św. Teresy od Jezusa. W Waszych intencjach w każdą środę sprawujemy Mszę Świętą, wypraszając wszelkie potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Józefa i św. Teresy od Jezusa.

 

W imieniu Wspólnoty Braci w Zwoli

                                                                                                         o. Roman Jan od Krzyża