List – 16 lipca 2018

Czerwiec 29, 2018

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Karmelu w Zwoli!

      Zbliża się Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, głównej Patronki Naszego Zakonu. Jak w ubiegłym roku pragniemy Was zaprosić do udziału w uroczystej Eucharystii, którą będziemy sprawować w Waszych intencjach 16 lipca (poniedziałek) o godz. 18.30 w kaplicy w Zwoli.

   Przed uroczystością – przez kolejne trzy dni – będziemy sprawowali Mszę św. z kazaniem szkaplerznym (13 i 14 lipca o godz. 18.30 oraz 15 lipca – niedziela – o godz. 10.30).W te dni będzie można przyjąć w naszej kaplicy szkaplerz św.

      Dziękujemy za wszystkie wyrazy Waszej życzliwości, modlitwę i ofiary dzięki którym możemy kontynuować budowę Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego w Zwoli. Na początku kwietnia br. rozpoczęliśmy prace wykończeniowe wschodniego (niższego) skrzydła obiektu. Aktualnie kończymy prace związane z ociepleniem budynku. W najbliższym czasie planujemy pokrycie dachu dachówką oraz położenie instalacji elektrycznej i tynków wewnętrznych. W dalszej kolejności chcielibyśmy położyć pozostałe instalacje: grzewczą, wodno-kanalizacyjną i wentylacyjną. To wszystko jednak wymaga ogromnych nakładów. Ufamy jednak, że z pomocą Bożej Opatrzności i Waszym wsparciem będziemy mogli kontynuować prace budowlane.

     Zapewniamy o naszej wdzięczności i nieustannej modlitwie. W każdą środę o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. w Waszych intencjach.  Niech Maryja, Królowa Szkaplerza Świętego, otacza Was nieustannie macierzyńską opieką oraz wyprasza potrzebne łaski.

 

Bracia karmelici bosi ze Zwoli