List – lipiec 2017

Lipiec 1, 2017

Zwola, dnia 1 lipca 2017 r.

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Karmelu w Zwoli !                    

 

Przypadający w tym roku Jubileusz 100-lecia Objawień Fatimskich oraz zbliżająca się Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, głównej Patronki naszego Zakonu przypadająca 16 lipca, skłoniły nas do napisania tego listu i podzielenia się  kilkoma refleksjami.

Objawienia  w  Fatimie  zakończyły  się  wizją  Matki Bożej Szkaplerznej,  a jedna z widzących Maryję  – Łucja wstąpiła później do  klasztoru karmelitanek bosych. Ojciec św. Jan Paweł II, który od młodzieńczych lat nosił szkaplerz karmelitański i modlił się na różańcu, w liście z okazji 750-lecia Objawień Szkaplerznych przypomina,  że „najbardziej autentyczną formą nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny, wyrażającą się w skromnym znaku Szkaplerza, jest poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu”. Ten akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny jest zarazem najważniejszym wezwaniem, jakie  płynie do nas z Fatimy. Maryja prosi, aby  wszyscy wierzący, poświęcili się Jej Niepokalanemu Sercu. Znakiem tego poświęcenia i osobistego oddania się Maryi jest również przyjęcie szkaplerza.

16 lipca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.  Przesyłamy książeczkę (nowennę), która może być pomocą w głębszym przygotowaniu się do przeżycia tej Uroczystości. Tego dnia w Zwoli, w naszej kaplicy, będzie sprawowana uroczysta Msza Święta o godz. 10.30 a przez trzy poprzedzające dni czyli 13, 14 i 15 lipca o godzinie 18.30. Na to wspólne przygotowanie i przeżycie naszej karmelitańskiej Uroczystości serdecznie zapraszamy. Będzie można też przyjąć szkaplerz.

W kwietniowym liście informowaliśmy o rozpoczęciu budowy kaplicy w głównym budynku Domu Rekolekcyjnego. Aktualny stan prac można zobaczyć na załączonym zdjęciu. Zakończenie obecnego etapu budowy planowane jest na koniec bieżącego roku. Prace budowlane możliwe są dzięki Waszej ofiarności a także  dzięki pomocy naszych współbraci z Hiszpanii. Kontynuowanie dzieła budowy klasztoru powierzamy Bożej Opatrzności licząc na  otwartość ludzkich serc.

Dziękujemy  za dotychczasową pomoc, która jest wyrazem wielkiej ofiarności i życzliwości dla powstającego dzieła. Zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie w intencji Was i Waszych Bliskich.           W każdą środę sprawujemy o godz. 18.30 Mszę Świętą w intencji wszystkich Przyjaciół i Dobroczyńców klasztoru w Zwoli. Niech Maryja, Królowa Szkaplerza Świętego, otacza Was wszystkich swoją Matczyną opieką oraz wyprasza potrzebne łaski.

W imieniu Wspólnoty braci w Zwoli       

  1. Roman Jan od Krzyża OCD