aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – Boże Narodzenie 2017


Grudzień 9, 2017

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy klasztoru w Zwoli!

Trwa Adwent – czas radosnego i czujnego wyczekiwania na przyjście Pana. Pragniemy przygotować Mu drogę do naszych serc prostując ścieżki naszego życia, aby w Noc Bożego Narodzenia przeżyć niezwykłą radość spotkania z Wcielonym Słowem.

Tą radością chcemy dzielić się z tymi, którzy są dla nas ważni i bliscy. Dlatego, łamiąc się Bożonarodzeniowym opłatkiem, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.

Niech światło Gwiazdy Betlejemskiej rozświetla mroki codziennego życia oraz wlewa nadzieję i radość do Waszych serc. Niech Nowo Narodzony Zbawiciel obdarza swoją miłością i błogosławieństwem, a Święta Boża Rodzicielka, Matka i Królowa Karmelu, wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski w nadchodzącym Nowym Roku!

Dziękujemy Panu za miniony rok bogaty w wydarzenia. Dzięki Bożej Opatrzności, Waszej pomocy i pomocy Braci z Hiszpanii, udało się wykonać mury kaplicy i chóru zakonnego oraz przykryć je dachem.

W ten sposób mamy wzniesione mury całego Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego. Docelowo na dachu będzie jeszcze położona dachówka, ale obecny stan zabezpiecza w sposób wystarczający mury przed szkodliwym działaniem opadów.

W najbliższym roku pragniemy przystąpić do wykończenia wschodniego, niższego, skrzydła Domu Rekolekcyjnego, gdzie znajdzie się kuchnia, jadalnia, mniejsza kaplica (chór zakonny) i pokoje z łazienkami mogące pomieścić 20 osób. To pozwoli nam rozpocząć normalną działalność rekolekcyjno-formacyjną. To wielkie wyzwanie… Jak zawsze, ufamy w Bożą Opatrzność oraz liczymy na Waszą modlitwę i pomoc.

Pragniemy wyrazić głęboką ofiarami, modlitwą i życzliwością. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam każdy dar serca. Z
o naszej nieustannej pamięci w modlitwie, a w każdą środę sprawujemy Mszę św. w intencjach wszystkich darczyńców, wypraszając dla Was i Waszych Bliskich wszelkie potrzebne łaski za wstawiennictwem Królowej Karmelu i św. Józefa.

W imieniu Wspólnoty braci w Zwoli
br. Roman Jan od Krzyża OCD
przełożony


Pobierz list w postaci pdf