aktualności klasztorów Zwola wróć

List do Przyjaciół – Boże Narodzenie 2019


Grudzień 20, 2019

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Klasztoru w Zwoli!

Święta Bożego Narodzenia to czas składania sobie życzeń i dzielenia się radością, która płynie z narodzin Maleńkiej Miłości. Niech ta Maleńka Miłość zamieszka w Waszych domach i sercach oraz napełni je światłem, błogosławieństwem, pokojem i miłością. W tę cichą i świętą Noc Bożego Narodzenia zapewniamy Was o naszej szczególnej modlitewnej pamięci podczas Mszy Świętej Pasterskiej, którą będziemy sprawowali w intencji wszystkich Przyjaciół i Dobroczyńców naszego Klasztoru.

Dziękujemy za wszystkie wyrazy pamięci i życzliwości oraz ofiary składane na rzecz budowy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego pw. św. Teresy od Jezusa. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy kontynuować prace wykończeniowe skrzydła wschodniego klasztoru. W ostatnim czasie zostały zakończone prace na zewnątrz budynku: położono tynki na elewacji, zakończono prace dekarskie, ułożono zewnętrzną instalację elektryczną oraz drogi i chodniki wokół budynku. Wewnątrz budynku zakończono prace w kotłowni gazowej, podwieszanie sufitów oraz szpachlowanie ścian. Rozpoczęto kładzenie płytek ceramicznych w łazienkach i kuchni. Czeka nas jeszcze dokończenie instalacji wentylacyjnej, malowanie ścian i sufitów, montaż drzwi wewnętrznych, osprzętu oświetleniowego oraz wyposażenia łazienek, kuchni i kaplicy.

To wszystko jest niezwykle kosztowne i pracochłonne. Dlatego planowany wcześniej termin oddania tej części klasztoru do użytku rekolekcyjnego na koniec obecnego roku okazał się nierealny. Chcielibyśmy, z Bożą i Waszą pomocą, rozpocząć rekolekcje w tej części klasztoru w połowie przyszłego roku. Dlatego polecamy ciągle na nowo to dzieło Waszej modlitwie i ofiarności.

Zapewniamy o naszej głębokiej wdzięczności i nieustannej modlitwie w intencji Wszystkich, którzy przyczyniają się do powstania tego Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego. W Waszych intencjach w każdą środę sprawujemy Mszę Świętą, wypraszając wszelkie potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Józefa i św. Teresy od Jezusa.

Niech Maryja, nasza Matka i Królowa Karmelu wyprasza Wam i Waszym Rodzinom wszelkie potrzebne łaski oraz otacza swoją macierzyńską miłością w nadchodzącym Nowym Roku!

W imieniu Wspólnoty Braci w Zwoli
br. Roman Jan od Krzyża OCD


Pobierz list w postaci pdf