aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – Boże Narodzenie 2020


Grudzień 20, 2020

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Klasztoru w Zwoli!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym roku będą to Święta inne, niż te, które przeżywaliśmy dotychczas. Pandemia koronawirusa zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania. Zniweczyła wiele naszych planów oraz naznaczyła obecny czas bolesnymi doświadczeniami. W wielu osobach wywołuje lęk, niepewność i zagrożenie. Wiele osób przeżyło już trudne doświadczenia związane z chorobą czy śmiercią bliskiej osoby

Również naszą Wspólnotę nie ominęły bolesne doświadczenia. Na przełomie października i listopada wszyscy zostaliśmy zarażeni wirusem covid-19. Nasza kaplica i klasztor były zamknięte przez trzy tygodnie. Doświadczyliśmy też z powodu tej choroby odejścia bliskich osób. Moja mama zmarła, kiedy ja przeżywałem najbardziej krytyczny moment mojej choroby i chwilowo przebywałem w szpitalu. Natomiast br. Grzegorzowi zmarła w tym czasie chrzestna. Te trudne doświadczenia są dla nas wezwaniem do jeszcze głębszego zawierzenia Bogu naszego życia oraz okazją, abyśmy mogli z większym współczuciem i zrozumieniem przyjść z pomocą tym, którzy doświadczają tego samego.

Pandemia wymusiła także zmianę naszych planów dotyczących rozpoczęcia rekolekcji w klasztorze w Zwoli. Nasza choroba, a także niektórych wykonawców spowolniły prace na budowie. Ograniczenia możliwości wykonywania posługi apostolskiej, zmniejszyły możliwości pozyskiwania środków na budowę. Mamy jednak nadzieję, że w pierwszych miesiącach 2021 roku uda nam się zakończyć wszystkie prace budowlane. Jednak ze względu na panującą pandemię planujemy rozpocząć działalność rekolekcyjną po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Gdyby, dzięki Bożej Opatrzności, byłoby to możliwe wcześniej, będziemy o tym informować na naszej stronie internetowej www.zwola.karmelicibosi.pl

Dziękujemy za wszystkie wyrazy pamięci i życzliwości oraz ofiary składane na rzecz budowy Klasztoru Rekolekcyjno-Formacyjnego pw. św. Teresy od Jezusa. Obejmujemy Was wszystkich naszą modlitwą, zwłaszcza podczas Mszy św. Pasterskiej, którą będziemy sprawowali w Waszych intencjach. W sposób szczególny łączymy się z tymi, którzy chorowali lub chorują, i którzy doświadczyli bólu i smutku związanego ze śmiercią bliskiej osoby.

W tym szczególnym czasie pandemii pragniemy Wam życzyć, aby bliskość i czułość Boga, który stał się Człowiekiem, ukoiła wszelkie cierpienie i ból rozłąki oraz sprawiła, aby nikt nie czuł się samotny. Niech łaska płynąca z Tajemnicy Bożego Narodzenia wypełni Wasze serca nadzieją, ufnością i pokojem, a Maryja, przynosząca nam swojego Syna, Światłość prawdziwą, wyprasza wszelkie potrzebne łaski oraz pomaga odnaleźć światło na drogach życia w nadchodzącym Nowym Roku!

W imieniu Wspólnoty karmelitów bosych w Zwoli
br. Roman Jan od Krzyża OCD