aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – Boże Narodzenie 2021


grudzień 23, 2021

Drodzy Przyjaciele Karmelu w Zwoli!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam życzyć, aby w tę świętą i cichą Noc Odwieczne Słowo Ojca narodziło się w Waszych sercach. Niech Jego cicha obecność będzie dla Was źródłem prawdziwej radości, pokoju i błogosławieństwa, a Jego miłość i łaska niech rozświetla Wasze codzienne życie.

Dziękujemy za wszystkie wyrazy Waszej pamięci i życzliwości oraz ofiary składane na budowę Klasztoru Rekolekcyjno-Formacyjnego pw. św. Teresy od Jezusa, szczególnie za te ostatnie na wyposażenie kaplicy i wykonanie witraży. Zostały one zamówione u wykonawcy i obecnie czekamy na ich realizację. Dzięki Waszemu wsparciu i modlitwie mogliśmy oddać do użytku pierwszą część klasztoru oraz rozpocząć działalność rekolekcyjną.

Od początku lipca przeprowadziliśmy w Zwoli 18 różnych form rekolekcji, w tym 6 serii Szkoły Modlitwy Karmelitańskiej oraz 3 serie rekolekcji dla Wspólnot Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego naszej Prowincji. Razem z życzeniami udostępniamy na naszej stronie program rekolekcji w Karmelu w Zwoli na nadchodzący, 2022 rok.

Rekolekcje u nas prowadzone cieszą się dużym zainteresowaniem. W większości przypadków nie możemy przyjąć wszystkich chętnych, głównie z powodu wielkości kaplicy. Jak pisaliśmy, tymczasowo przyjmujemy rekolektantów w naszym chórze zakonnym, który ma ograniczoną liczbę miejsc. Dlatego kolejnym etapem budowy będą prace wykończeniowe głównej kaplicy pw. św. N. M. Teresy od Jezusa. W przyszłym roku chcielibyśmy zamknąć kaplicę od zewnątrz, tzn. pokryć dach dachówką, ocieplić i otynkować elewację oraz zamontować brakujące okna i drzwi zewnętrzne.

W tych niełatwych czasach zawierzamy to dzieło Bożej Opatrzności oraz Waszej modlitwie i ofiarności. Ogarniamy Was naszą wdzięcznością oraz modlitewną pamięcią. W Waszych intencjach w każdy wtorek o godz. 18.30 sprawujemy Najświętszą Ofiarę. W sposób szczególny będziemy o Was pamiętać podczas Mszy św. Pasterskiej w Noc Bożego Narodzenia.

Niech Święta Rodzina Jezusa, Maryi i Józefa otacza Was swoją opieką w nadchodzącym Nowym Roku oraz prowadzi bezpiecznie po drogach życia!

W imieniu Wspólnoty karmelitów bosych w Zwoli
br. Roman Jan od Krzyża OCD