aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – Boże Narodzenie 2023


24 grudnia, 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
J 1, 14

 

Drodzy Przyjaciele Karmelu w Zwoli!

W tę świętą Noc Bożego Narodzenia pragniemy Wam życzyć, aby Odwieczne Słowo Ojca, które stało się Ciałem zamieszkało w Waszych sercach, domach i Rodzinach. Niech Jego obecność będzie dla Was źródłem prawdziwej radości, pokoju i błogosławieństwa, a opieka Dziewicy Maryi niech Wam towarzyszy w nadchodzącym Nowym Roku!

Publikujemy program rekolekcji na 2024 rok wraz z serdecznym zaproszeniem do Zwoli, aby w ciszy i skupieniu spotkać się z Bogiem i pogłębić swoją wiarę. Cieszymy się, że coraz więcej osób korzysta z naszego domu rekolekcyjnego. Jednak nie zawsze możemy przyjąć wszystkich chętnych z powodu ograniczonej liczby miejsc. Mamy nadzieję, że rozpoczęte w maju br. prace budowlane drugiego skrzydła klasztoru rekolekcyjno-formacyjnego pw. św. Teresy od Jezusa pozwolą nam przyjąć każdego, kto będzie chciał skorzystać z naszych rekolekcji.

Z planowanych na ten rok prac na zewnątrz budynku (montaż okien, wykonanie ocieplenia elewacji oraz pokrycie pozostałej części dachu), z powodu szybkiego nadejścia zimy nie udało się dokończyć pokrycia dachu i niewielkiej części elewacji. Natomiast wewnątrz budynku została w całości wykonana instalacja wodno-kanalizacyjna (bez białego montażu); położono podtynkową instalację elektryczną; położono tynki na większości ścian i sufitów oraz wykonano znaczną część wentylacji mechanicznej. Niestety, ze względu na opóźnienia w montażu okien, nie udało się wykonać podłogowej instalacji grzewczej. Mimo zimy niektóre prace mogą być kontynuowane, a jeśli pozwoli pogoda, będziemy mogli dokończyć ocieplenie elewacji i rozpocząć montaż instalacji ogrzewania podłogowego. Zakończenie prac jest planowane na koniec 2024 roku.

Przed nami jeszcze dużo pracy. Ufamy jednak, że dzięki Bożej Opatrzności i Waszej pomocy, uda nam się dokończyć ten etap budowy. Z serca dziękujemy za wszystkie wyrazy Waszej życzliwości, za to, że jesteście z nami i wspieracie nas swoją modlitwą i ofiarami. Jeśli to możliwe, polećcie to dzieło zaprzyjaźnionym osobom, którym leży na sercu pogłębienie wiary i formacja religijna naszego społeczeństwa. Zapewniamy o naszej wdzięczności i nieustannej modlitwie. W Waszych intencjach w każdą środę sprawujemy Mszę Świętą, wypraszając wszelkie potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Józefa. W sposób szczególny będziemy modlić się za Was i Waszych bliskich podczas Mszy św. Pasterskiej w Noc Bożego Narodzenia.

Niech Maryja, nasza Matka i Królowa Karmelu wyprasza Wam i Waszym Rodzinom wszelkie potrzebne łaski oraz otacza swoją macierzyńską miłością w nadchodzącym Nowym Roku!

W imieniu Wspólnoty Braci w Zwoli

 

br. Roman Jan od Krzyża OCD