aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – lipiec 2020


Lipiec 10, 2020

Zwola, 16 lipca 2020 r.

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Karmelu w Zwoli!

Zbliża się Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, głównej Patronki Naszego Zakonu. To szczególna okazja, aby podziękować Bogu za dar Jego Matki oraz Jej opiekę. Serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii 16 lipca o godz. 18.30, która będzie sprawowana w Waszych intencjach przez wstawiennictwo Matki Bożej z Góry Karmel.

W ramach przygotowań do tej Uroczystości zapraszamy na Msze św. z kazaniem szkaplerznym 13, 14 i 15 lipca o godz. 18.30. W te dni będzie można też przyjąć szkaplerz święty, znak macierzyńskiej miłości Maryi oraz naszego zawierzenia Jej Niepokalanemu Sercu.

W tym roku przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, wielkiego czciciela Matki Bożej Szkaplerznej. Swoim słowem i życiem zachęcał do noszenia szkaplerza i oddania się pod opiekę Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Pisał: „Szkaplerz jest przewodnikiem czułej i synowskiej pobożności maryjnej, poprzez który czciciele Maryi (…) wyrażają pragnienie kształtowania swojego życia w oparciu o Jej przykład jako Matki, Opiekunki, Siostry, Przeczystej Dziewicy, przyjmując z czystym sercem Słowo Boże i oddając się służbie braciom” (Dar i tajemnica).

Pragniemy serdecznie podziękować za wszystkie wyrazy Waszej życzliwości, modlitwę i ofiary, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii. W miarę możliwości kontynuowaliśmy prace wykończeniowe w skrzydle wschodnim klasztoru. W większości pomieszczeń zostały ułożone podłogi oraz wstawione drzwi wewnętrzne na piętrze. Do ułożenia pozostały płytki na korytarzu na parterze, w zakrystii oraz na klatce schodowej. Przed nami jeszcze ostatnie malowanie ścian, wyposażenie kaplicy, kuchni, pokoi i łazienek oraz montaż oświetlenia.

Planujemy oddać do użytku rekolekcyjnego tę część budynku przed końcem br. Mamy jednak cichą nadzieję, że uda nam się to uczynić w Uroczystość Św. Teresy od Jezusa (15 października), patronki Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego w Zwoli. Zależy to oczywiście od możliwości finansowych, ale także rozwiązania problemu z zapewnieniem odpowiedniej ilości wody do celów przeciwpożarowych. Dlatego powierzamy to dzieło Waszej modlitwie i ofiarności.

Zapewniamy o naszej nieustannej pamięci, wdzięczności i modlitwie. W Waszych intencjach w każdą środę o godz. 18.30 sprawujemy Najświętszą Ofiarę.

Niech Maryja, Królowa Szkaplerza Świętego i nasza Matka, otacza Was i Wasze Rodziny swoją macierzyńską miłością oraz chroni przed wszelkim złem i zagrożeniami.

W imieniu wspólnoty braci karmelitów bosych ze Zwoli

br. Roman Jan od Krzyża OCD