aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – lipiec 2022


11 lipca, 2022

Zwola, 16 lipca 2022 r.

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Karmelu w Zwoli!

Zbliża się Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, głównej Patronki Naszego Zakonu. Przed rokiem, w samą Uroczystość, O. Prowincjał Jan Piotr Malicki OCD poświęcił chór zakonny i pierwszą część klasztoru, w której regularnie odbywają się rekolekcje.

W tym roku w sposób szczególny pragniemy podziękować Matce Najświętszej za Jej opiekę nad naszą Wspólnotą, dziełem rekolekcji i budowy Klasztoru Rekolekcyjno-Formacyjnego pw. św. Teresy od Jezusa. Chcemy również przez wstawiennictwo Królowej Karmelu podziękować Bogu za Waszą obecność, modlitwę i wsparcie dla tego dzieła.

Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystej Eucharystii 16 lipca o godz. 18.00, która będzie sprawowana w Waszych intencjach. W ramach  przygotowań do tej Uroczystości zapraszamy na Msze św. z kazaniem szkaplerznym 13, 14 i 15 lipca o godz. 18.30. W te dni będzie można też przyjąć szkaplerz święty, znak macierzyńskiej miłości Maryi oraz naszego zawierzenia Jej Niepokalanemu Sercu.

Pragniemy serdecznie podziękować za wszystkie wyrazy Waszej życzliwości, modlitwę i ofiary. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale ufamy, że dzięki wstawiennictwu Dziewicy Maryi i Jej Przeczystemu Oblubieńcowi oraz Waszej modlitwie i wsparciu, dokończymy budowę całego Klasztoru pw. św. Teresy od Jezusa.

Kolejnym etapem prac, jaki podjęliśmy, jest pokrycie dachówką pozostałej części dachu. W maju zostało pokryte skrzydło południowe. Natomiast w lipcu rozpoczniemy układanie dachówki na pozostałej części budynku. Całkowity koszt samej dachówki i łat oraz ich ułożenia wynosi ok. 400 tys. zł. Ufamy, że Boża Opatrzność pozwoli nam to zrobić do końca tego roku.

Oczekujemy także na ostateczną decyzję Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej dotyczącą naszego wniosku o dofinansowanie budowy klasztoru jako  budynku energooszczędnego. Pozytywne rozpatrzenie tego wniosku otworzyłoby przed  nami perspektywę ukończenia całej budowy. Dlatego polecamy ten wniosek Waszej modlitwie i wstawiennictwu Królowej Karmelu.

Zapewniamy o naszej nieustannej pamięci, wdzięczności i modlitwie. W Waszych intencjach w każdą środę o godz. 7.30 sprawujemy Najświętszą Ofiarę.

W tych trudnych i niepewnych czasach zawierzamy Was i Wasze Rodziny wstawiennictwu i opiece Królowej Karmelu i Królowej Pokoju!

W imieniu wspólnoty braci Karmelitów Bosych ze Zwoli

br. Roman Jan od Krzyża OCD