aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – Wielkanoc 2021


2 kwietnia, 2021

Zwola, Wielkanoc A.D. 2021

Drodzy Przyjaciele Karmelu w Zwoli!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego, to Święta nadziei i nowego życia. W czasie pandemii, kiedy doświadczamy kruchości i przemijalności tego, co doczesne, Tajemnica Wielkiej Nocy przypomina nam, że w żadnej chwili naszego życia nie jesteśmy sami – jest z nami Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana. „Nie bójcie się… Ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 10.20).

W tym Świętym czasie zwycięstwa życia nad śmiercią, światła nad ciemnością, pragniemy Wam życzyć, aby Jezus Zmartwychwstały umacniał Waszą wiarę, nadzieję i miłość, napełniał Wasze serca otuchą i pokojem oraz obdarzał Was i Waszych bliskich zdrowiem duszy i ciała.

Z radością pragniemy podzielić się z Wami wiadomością o zakończeniu prac budowlanych wschodniego skrzydła Klasztoru Rekolekcyjno-Formacyjnego pw. św. Teresy od Jezusa. Ufamy, że panująca pandemia straci na sile i pozwoli nam w planowanym terminie rozpocząć posługę rekolekcyjną. Razem z życzeniami udostępniamy na naszej stronie program rekolekcji w Karmelu w Zwoli na obecny, 2021 rok. Mamy nadzieję, że każdy i każda z Was znajdzie propozycję dla siebie i będziemy mogli wkrótce się spotkać.

Dziękujemy, że jesteście z nami i wspieracie nas w trudzie wznoszenia tego dzieła, tak bardzo potrzebnego dla umocnienia naszej wiary w tych trudnych czasach. Dzięki Waszej pomocy zakończyliśmy pierwszy etap budowy. Jednak do rozpoczęcia rekolekcji potrzebne jest jeszcze tabernakulum i krzyż ołtarzowy w kaplicy (chórze zakonnym). Pozostały nam także do spłacenia niektóre należności wobec wykonawców.

Ogarniamy Was naszą modlitwą i wdzięcznością. W Waszych intencjach sprawujemy w każdą środę Najświętszą Ofiarę. W sposób szczególny będziemy o Was pamiętali przy Ołtarzu Chrystusa podczas Świąt Zmartwychwstania. Zawierzamy Was i Wasze Rodziny św. Józefowi. W tym Roku jemu poświęconym, niech będzie on dla Was przemożnym opiekunem i orędownikiem, wypraszając wszelkie potrzebne łaski.

Złączeni w modlitwie i radości Zmartwychwstania

bracia karmelici bosi ze Zwoli