aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – Wielkanoc 2024


30 marca, 2024

Zwola, Wielkanoc A.D. 2024

 

 

 

Drodzy Przyjaciele Karmelu w Zwoli!

 

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to Święta nadziei, radości i nowego życia. Jezus Chrystus przez swoją Mękę i Śmierć na Krzyżu pojednał nas z Ojcem, a przez swoje Zmartwychwstanie przywrócił nam życie.

Dziękując Bogu za ten niewysłowiony dar Jego miłości, pragniemy Wam życzyć obfitości Bożej łaski i miłosierdzia, które płyną z przebitego na Krzyżu boku Zbawiciela. Niech blask poranka Zmartwychwstania napełnia Wasze serca radością, pokojem i nadzieją nowego życia.

Pragniemy Wam bardzo podziękować za modlitwę, wszelkie wyrazy życzliwości oraz materialne wsparcie. Dzięki Bożej Opatrzności, która działa także poprzez Wasze serca, budowa klasztoru nieustannie posuwa się do przodu.

W ostatnim czasie udało się ukończyć prace na dachu oraz położyć tynki na elewacji w wirydarzach klasztoru. Natomiast wewnątrz klasztoru dokończono kładzenie tynków wewnętrznych oraz wykonano zabezpieczenie ogniochronne konstrukcji stalowej i drewnianej dachu. Ponadto na pierwszym piętrze została ułożona instalacja ogrzewania podłogowego, którą pokryto betonową wylewką. Równocześnie trwają prace przy układaniu instalacji ogrzewania podłogowego na parterze. Po ich zakończeniu ruszą intensywnie prace wykończeniowe wewnątrz budynku: montaż sufitów podwieszanych i obudowy pionów kanalizacyjnych, szpachlowanie ścian i sufitów, układanie płytek ceramicznych w łazienkach i na korytarzach, a także dokończenie prac dekarskich i pozostałych tynków zewnętrznych na elewacji klasztoru.

Prace wykończeniowe wewnątrz budynku są bardzo kosztowne, a nie są objęte dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Dlatego powierzamy je wstawiennictwu św. Józefa oraz Waszej modlitwie i ofiarności.

Z serca dziękujemy, że jesteście z nami i wspieracie nas w trudzie wznoszenia tego dzieła. Ogarniamy Was naszą modlitwą i wdzięcznością. W Waszych intencjach sprawujemy w każdą środę Najświętszą Ofiarę, zawierzając Was opiece św. Józefa. W sposób szczególny będziemy o Was pamiętali przy Ołtarzu Chrystusa podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech Maryja Dziewica, trwająca na modlitwie z apostołami w Wieczerniku, wyprasza Wam i Waszym Rodzinom wszelkie potrzebne łaski oraz otacza swoją macierzyńską miłością!

W imieniu braci karmelitów bosych ze Zwoli

br. Roman Jan od Krzyża OCD