aktualności klasztoru Zwola wróć

Msza św. Prymicyjna o.Bogusława od Ducha Świętego


15 maja, 2023

Czternastego maja, roku Pańskiego 2023, w słoneczną, szóstą niedzielę wielkanocną, neoprezbiter o. Bogusław od Ducha Świętego (Wielgoszewski) sprawował Mszę świętą prymicyjną w kaplicy klasztoru w Zwoli. Kaplica nie mogła pomieścić licznie zgromadzonych przyjaciół klasztoru, rodziny i gości, więc bramy zostały otwarte, a dodatkowe ławki i krzesła wystawione na zewnątrz.

Mszę świętą koncelebrowali ojcowie ze Zwoli oraz o. Ignat z klasztoru w Mińsku. Zorganizowana grupa wiernych co sił i zapału śpiewała pieśni, w głównej mierze ku czci Ducha Świętego.

Homilię wygłosił o. Serafin, który rzucał światło na karmelitańską charakterystykę służby prezbiteratu. Położył nacisk na to, że ani efektywność, ani efektowność nie są miarą posługi prezbitera – ojciec duchowy powinien przede wszystkim dbać o relację z Jezusem – jedynym prawdziwym Kapłanem, bo to On rodzi przez prezbitera nowych wiernych.

Na koniec Mszy świętej, o. Bogusław uroczyście pobłogosławił najpierw pozostałych prezbiterów, później swoich rodziców, siostry i braci zakonnych, swego rodzonego brata oraz wszystkich wiernych. Podczas nakładania rąk zebrani śpiewali (lub serdecznie starali się to czynić) pieśni, pod przewodnictwem o. Serafina.

Po uroczystości udaliśmy się do ogrodu klasztornego na niecodzienny poczęstunek, którego głównymi punktami były: pieczona jagnięcina i tort z lokomotywą (wszyscy zachodzili w głowę – dlaczego nie z tramwajem?).

Po tej „uczcie baranka” zgromadzeni zaczęli wracać do swoich domów, dziękując Bogu za nowego Kapłana oraz modląc się w jego intencji. I waszej modlitewnej pamięci, drodzy czytelnicy, polecamy o. Bogusława od Ducha Świętego.

br. Marek