aktualności klasztoru Zwola wróć

Postępy w budowie klasztoru w Zwoli (grudzień 2023)


30 grudnia, 2023

W listopadzie kontynuowane były prace wewnątrz budynku (tynki wewnętrzne, instalacja elektryczna podtynkowa, instalacja wodno-kanalizacyjna i wentylacji) oraz prace zewnętrzne na elewacji. Niestety, niespodziewanie szybki atak zimy pod koniec listopada uniemożliwił wykonywanie prac na elewacji zewnętrznej oraz kładzenie tynków wewnętrznych. W tym czasie były realizowane prace instalacyjne wewnątrz budynku oraz rozpoczęto wykonywanie zabezpieczania przeciwpożarowego stalowej i drewnianej konstrukcji dachu przez malowanie odpowiednimi farbami.

  1. Zima w Zwoli:

 

  1. Po ustąpieniu ujemnych temperatur udało się zamknąć bryłę budynku: zamontować ostatnie okna, dokończyć ocieplenie, położyć siatkę, klej i grunt na elewacji. Do zakończenia prac elewacyjnych pozostało jeszcze położenie kolorowego tynku, co zostanie wykonane w bardziej sprzyjających warunkach, wiosną i latem przyszłego roku.

 

  1. W tym czasie rozpoczęto również układanie styropianu i folii pod ogrzewanie podłogowe. Jego montaż będzie realizowany na początku przyszłego roku. Dopiero po zakończeniu ułożenia instalacji ogrzewania podłogowego i wylania posadzki będzie można rozpocząć prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

 

Dziękujemy!

Dziękujemy, że jesteście z nami, że możemy liczyć na Waszą modlitwę i materialne wsparcie. Jest ono niezbędne dla dokończenia tego dużego etapu budowy. Zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie i wdzięczności. Życzymy wiele błogosławieństwa w Nowym Roku i opieki św. Rodziny nad Wami!

karmelici bosi ze Zwoli