aktualności klasztoru Zwola wróć

Postępy w budowie klasztoru w Zwoli (maj 2024)


25 maja, 2024

W ostatnim czasie kontynuowane były prace wewnątrz budynku oraz na wirydarzach.

1. Zabudowy kanałów wentylacyjnych

Wykonano zabudowy płytami kartonowo-gipsowymi kominów, kanałów wentylacyjnych, instalacji elektrycznej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej.

2. Szpachlowanie i gładziowanie

Na pierwszym piętrze na ściany pokoi, korytarzy i biblioteki nałożono gładź gipsową oraz przygotowano powierzchnie do malowania.

3. Łazienki

W łazienkach na pierwszym piętrze wykonano zabudowy geberitów i pionów instalacyjnych, nałożono warstwę izolacji wilgotnościowej pod natryskami oraz rozpoczęto kładzenie płytek na ścianach.

4. Wirydarze

Natomiast na wirydarzach wykonano opaski z kostki granitowej przy ścianach budynku oraz utwardzenie wewnątrz wirydarzy. Jeden z nich, z utwardzeniem na środku wirydarza, będzie przeznaczony dla gości domu rekolekcyjnego. Przed ścianą z okrągłym oknem (rozetą) planujemy postawić figurkę Matki Bożej, a teren nieutwardzony obsadzić kwiatami i zielenią.

Dziękujemy!

Jak widzicie prace intensywnie posuwają się do przodu, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie materialne. Dlatego bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, że możemy liczyć na Waszą modlitwę i materialne wsparcie. Jest ono niezbędne dla dokończenia tego dużego etapu budowy. Zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie i wdzięczności. Święty Józefie – módl się za nami!

karmelici bosi ze Zwoli