aktualności klasztoru Zwola wróć

Postępy w budowie klasztoru w Zwoli (marzec 2020)


2 kwietnia, 2020

Pomimo tego trudnego czasu pandemii, który obecnie przeżywamy chcielibyśmy się podzielić z Wami także postępami prac przy naszym klasztorze z ostatniego miesiąca.

Postęp prac

W środku budynku zostały pomalowane zakrystia i chór zakonny. Przygotowywane są też meble do chóru zakonnego. Na przykład na dole widać wykonane miejsce przewodniczenia do chóru.

 

W ostatnim miesiącu odbyła się kolejna narada z udziałem głównego architekta, projektantów wnętrz, inspektorów nadzoru, głównego wykonawcy i podwykonawców. Między innymi rozmawialiśmy o projekcie wnętrza chóru zakonnego. Na dole widać projekt ołtarza do chóru zakonnego.

 

Na zewnątrz dalej była wyrównywana ziemia wokół głównego budynku klasztornego. Przywiezione wcześniej hałdy ziemi zostały całkowicie zużyte. Jeszcze pozostaje nam ostateczne wyrównywanie terenu pod założenie trawników.

 

Na przełomie lutego i marca robiona była też dalsza część ogrodzenia i brama od tylnej strony budynku.

św. Józef

W ostatnim miesiącu przeżywaliśmy uroczystość św. Józefa. Dzięki zaangażowaniu naszych dobrodziejów pięknie została odnowiona figura św. Józefa przy wjeździe na teren naszego klasztoru a także posadzone kwiaty przy budynku tymczasowego klasztoru.

Temu wielkiemu Orędownikowi powierzamy nie tylko sprawę budowy naszego klasztoru. W tym czasie przede wszystkim chcemy szczególnie prosić o zatrzymanie epidemii. Jako karmelici bosi już od jakiegoś czasu zachęcamy do codziennej modlitwy o zatrzymanie epidemii przez wstawiennictwo Maryi i św. Józefa.

Dziękujemy!

Dziękujemy, że jesteście z nami, że wspieracie nas modlitwą i ofiarą materialną; dobrym słowem, zachętą do dalszej pracy! Przede wszystkim jednak w tym czasie łączymy się z Wami w modlitwie.

karmelici bosi ze Zwoli