aktualności klasztoru Zwola wróć

Postępy w budowie klasztoru w Zwoli (styczeń-maj 2022)


13 czerwca, 2022

Główny nasz wysiłek wkładamy teraz w organizację i prowadzenie rekolekcji w naszym klasztorze. Jednak staramy się, aby prace w Zwoli dalej postępowały zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz klasztoru.

Postęp prac wewnątrz klasztoru

W marcu trwały prace nad malowidłami wokół tabernakulum w kaplicy klasztornej. Już jest widoczne, że tabernakulum z Najświętszym Sakramentem jest otulone przez serafina jego skrzydłami.

 

W kwietniu otrzymaliśmy w darze od sióstr karmelitanek bosych z Kalisza drewniane ławki za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Ławki te ustawiliśmy zarówno w kaplicy zewnętrznej jak i w kaplicy klasztornej.

Postęp prac na zewnątrz klasztoru

Na zewnątrz natomiast remontowaliśmy płot wokół klasztoru. Z większych prac rozpoczęliśmy pokrycie dalszej części dachu. Wykorzystując pozostałą dachówkę, pokryliśmy skrzydło południowe. W lipcu natomiast chcemy kontynuować krycie pozostałej części dachówką, która została już zamówiona wcześniej.

 

Dziękujemy!

Dziękujemy, że jesteście z nami, że wspieracie nas modlitwą i ofiarą materialną; dobrym słowem, zachętą do dalszej pracy! O naszych dobrodziejach nieustannie pamiętamy w modlitwie.

karmelici bosi ze Zwoli