aktualności klasztoru Zwola wróć

Rekolekcje toruńskiej wspólnoty OCDS w Zwoli


3 października, 2023

W dniach od 21 do 24 września br. w Klasztorze Karmelitów Bosych w Zwoli k/Poznania odbyły się rekolekcje toruńskiej wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Prowadził je asystent naszej wspólnoty o. Roman Hernoga OCD.
Tematem rekolekcji było rozeznawanie duchowe. Ojciec Roman wyjaśnił nam, że jest to praktyka duchowa, której celem jest poznanie woli Bożej, czyli tego, czego Bóg oczekuje od nas w konkretnej sytuacji tu i teraz. Udzielił nam cennych rad i wskazówek jak je praktykować w naszym życiu. Mamy ćwiczyć się w słuchaniu, patrzeniu i myśleniu, aby zachować czujność, uważność na to, co Bóg chce nam powiedzieć. Temat naszych rekolekcji był bardzo obszerny i zakończyliśmy go wspólnym dzieleniem się tym co usłyszeliśmy i co nas szczególnie poruszyło.
Czas rekolekcji zbiegł się z 25. rocznicą złożenia pierwszych przyrzeczeń przez s. Genię, s. Agatę i s. Mariannę oraz z imieninami ojca Bogusława. Na zakończenie rekolekcji była sprawowana Msza święta dziękczynna, której przewodniczył o. Bogusław. Dziękowaliśmy Bogu za dar powołania naszych sióstr, prosząc dla nich o potrzebne łaski i dalszą opiekę Królowej Karmelu oraz potrzebne łaski dla o. Bogusława. W modlitwie pamiętaliśmy o tych, którzy nie mogli przyjechać. Po zakończeniu Eucharystii o. Bogusław udzielił nam Prymicyjnego Błogosławieństwa. Następnie zjedliśmy uroczysty obiad i pyszny tort.
Dziękujemy Panu Bogu i Braciom Karmelitom Bosym ze Zwoli za wspólną modlitwę i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy także za obecność brata Andrzeja z bydgoskiej wspólnoty OCDS. To wielka łaska, że mogliśmy wspólnotowo poznawać praktykę rozeznawania duchowego, tak ważną dla poznania i pełnienia woli Bożej w naszym życiu.

Wspólnota OCDS Toruń