aktualności klasztoru Zwola wróć

List do Przyjaciół – Wielkanoc 2018


Kwiecień 28, 2018

Zwola, Wielkanoc 2018

Drodzy Przyjaciele Karmelu w Zwoli!

Tajemnica Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa objawia wciąż na nowo pełnię nieskończonej miłości, jaką Bóg Ojciec umiłował nas w swoim Jednorodzonym Synu.

Trwając w uwielbieniu i dziękczynieniu za ten niepojęty dar zbawienia, przesyłamy Wam najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask płynących od Zmartwychwstałego Pana. Niech zdroje Miłosierdzia, które płyną z Jego przebitego boku, będą dla nas źródłem nowego życia, pełnego radości, miłości i pokoju.

Pragniemy serdecznie podziękować Wam za wszystkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz składane ofiary, którymi wspieracie naszą Wspólnotę i budowę Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego w Zwoli. Dzięki otwartości Waszych serc oraz Bożej Opatrzności, w ubiegłym roku zakończyliśmy budowę stanu surowego całego obiektu. Obecnie przystępujemy do prac wykończeniowych wschodniego skrzydła Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego.

Prace te rozpoczęto w Uroczystość Św. Józefa, powierzając Jego opiece ten niezwykle pracochłonny i kosztowny etap budowy. Na początek będą kładzione instalacje (elektryczna, grzewcza i wodno-kanalizacyjna). Ufamy, że z Bożą pomocą i Waszym wsparciem uda nam się w ciągu roku zakończyć ten ważny etap budowy i rozpocząć działalność rekolekcyjną.

Zapewniamy o naszej głębokiej wdzięczności i nieustannej pamięci w modlitwie. W Waszych intencjach odprawiamy w każdą środę Mszę św., powierzając Was i Waszych bliskich opiece św. Józefa.

Niech Maryja, radująca się Królowa Nieba, wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski i umacnia na drodze wierności Chrystusowi!

W imieniu Wspólnoty braci w Zwoli
br. Roman Jan od Krzyża OCD
przełożony