Podsumowanie budowy 2020

Maj 2020

W maju w kuchni został wykończony sufit i zostały położone płytki podłogowe. W pokojach na piętrze zostały położone drewniane podłogi. Trwały też prace związane z wiosennymi porządkami w ogrodzie oraz z wstawieniem bardziej trwałego ogrodzenia wokół klasztoru: najpierw wykopane dołki, potem postawione słupki i zalane betonem i wreszcie naciągnięte ogrodzenie. Ponadto ogrodzeniem oddzielony został teren budowy.


Kwiecień 2020

W kwietniu zostały pomalowane refektarz, środkowa klatka schodowa, korytarz na piętrze i korytarz prowadzący do kościoła. Ponadto na korytarzu na piętrze zostały położone płytki podłogowe. Przez ostatnie tygodnie o. Roman wyrównywał ziemię przy klasztorze przed sianiem trawy. Po tym przyszedł czas na sianie, ale i to wymagało kilku etapów: ostateczne wyrównanie ziemi, wałowanie, sianie i wreszcie podlewanie.


Marzec 2020

W marcu zostały pomalowane zakrystia i chór zakonny. Przygotowywane są też meble do chóru zakonnego. Odbyła się też kolejna narada z udziałem głównego architekta, projektantów wnętrz, inspektorów nadzoru, głównego wykonawcy i podwykonawców. Między innymi rozmawialiśmy o projekcie wnętrza chóru zakonnego. Na zewnątrz dalej była wyrównywana ziemia wokół głównego budynku klasztornego. Przywiezione wcześniej hałdy ziemi zostały całkowicie zużyte. Jeszcze pozostaje nam ostateczne wyrównywanie terenu pod założenie trawników. Na przełomie lutego i marca robiona była też dalsza część ogrodzenia i brama od tylnej strony budynku. W tym miesiącu przeżywaliśmy uroczystość św. Józefa. Dzięki zaangażowaniu naszych dobrodziejów pięknie została odnowiona figura św. Józefa przy wjeździe na teren naszego klasztoru a także posadzone kwiaty przy budynku tymczasowego klasztoru.


Luty 2020

W lutym posunęły się do przodu prace wewnątrz budynku, zamontowano okap i kanały wentylacyjne w kuchni, oraz został wyrównany teren wokół budynku.


Styczeń 2020

W styczniu były kontynuowane prace wykończeniowe wewnątrz budynku (łazienki, pokoje/cele, sala konferencyjno-rekreacyjna).